Logo Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
Pokaz slajdów w nagłówku (1) Pokaz slajdów w nagłówku (2) Pokaz slajdów w nagłówku (3) Pokaz slajdów w nagłówku (6) Pokaz slajdów w nagłówku (7) Pokaz slajdów w nagłówku (8)
 
 
 
 

            Specjalna oferta LGD-PM na projekty współpracy pomiędzy podmiotami wykonującymi działalność gospodarczą na obszarze wiejskim objętym LSR w ramach krótkich łańcuchów dostaw, w zakresie :

świadczenia usług turystycznych lub

rozwijania rynków zbytu lub

usług lokalnych.

       Zapraszamy do udziału w naborze wniosków od 6 do 20 maja 2019 roku. Informacja o naborze  jest zamieszczona na naszej stronie internetowej: www.lgdpm.pl 

        Mogą Państwo złożyć ofertę wspólną, to znaczy 2 lub więcej partnerów, na sieciowanie usług. W takim przypadku mają  Państwo możliwość zaplanowania, w ramach kosztów kwalifikowanych, środków na utworzenie miejsca pracy. Jednak, zgodnie z rozporządzeniem, nie jesteście zobowiązani do tworzenia i utrzymania miejsc pracy tak jak w przypadku rozwijania działalności gospodarczej.

           Są w naszym kraju dobre praktyki w tym zakresie np. w LGD Kłodzka Wstęga Sudetów lokalni przedsiębiorcy zrealizowali ciekawe projekty w zakresie rozwoju turystyki i produktów lokalnych np. utworzono kamping, wypożyczalnię rowerów elektrycznych, grę terenową labirynt i wypożyczalnię kolobieżek ( hulajnoga), slow food – kuchnię oparta na produktach lokalnych (zestawy street food, soki i napoje), projekt przyroda to przygoda (rowery elektryczne, bryczka i ekspozycje do jaskini). Zrealizowano 5 projektów przez 2 lub 3 partnerów, każdy z nich wybrał odpowiedni zestaw różnych lub takich samych  narzędzi lub sprzętu niezbędnego do realizacji projektu. Ważny jest pomysł na projekt, wspólne pozyskiwanie klientów i promocję inicjatywy.

     W porozumienie mogą wejść firmy turystyczne lub agroturystyczne, wypożyczalnie kajaków, producenci serów, wędlin i innych produktów lokalnych, właściciele restauracji i inni usługodawcy, którzy mają pomysł jak wspólnie zorganizować atrakcję dla turystów, sprzedaż lokalnych produktów lub innych usług.  Warto skorzystać!

          W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z biurem LGD- Przyjazne Mazowsze, tel. 23 661 31 61.

 

 

                                                                                         Zapraszamy do składania wniosków

                                                                                      Biuro i Zarząd LGD- Przyjazne Mazowsze