Logo Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
Pokaz slajdów w nagłówku (1) Pokaz slajdów w nagłówku (2) Pokaz slajdów w nagłówku (3) Pokaz slajdów w nagłówku (6) Pokaz slajdów w nagłówku (7) Pokaz slajdów w nagłówku (8)
 
 
 
 

Od kilku tygodni przed Urzędem Gminy w Dzierzążni stoi maszt z flagą Polski. Jest to zadanie sfinansowane w całości w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” nad którym honorowy patronat sprawuje Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Jego realizacja to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców Gminy Dzierzążnia, którzy w drodze głosowania wyrazili chęć przystąpienia gminy do projektu "Pod biało-czerwoną". Projekt zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztu i flagi w gminie, w której inicjatywa spotka się z odpowiednio dużym poparciem mieszkańców.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.