Wybory do PE - 26.05.2019
Wybory do PE - 26.05.2019
Zgłoszenie zawierać powinno:
Zgłoszenia dokonuje się na piśmie utrwalonym w postaci papierowej albo elektronicznej, w szczególności na elektroniczną skrzynkę podawczą lub za pomocą poczty elektronicznej.
Wójt (burmistrz albo prezydent miasta) dokonuje weryfikacji formalnej zgłoszenia, a w przypadku, gdy zawiera ono braki formalne – wzywa zgłaszającego do ich uzupełnienia w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania.
Zgłoszenie pozostawia się bez rozpoznania, jeśli nie zostało uzupełnione albo dotyczy stwierdzenia obecności tego samego IGO i w tym miejscu, co już wpisany gatunek do Rejestru inwazyjnych gatunków obcych (RIGO).
W przypadku, gdy istnieje prawdopodobieństwo, że zgłoszenie zawierające braki formalne dotyczy IGO stwarzającego zagrożenie dla Unii albo dla Polski, podlegającego szybkiej eliminacji, wójt (burmistrz albo prezydent miasta) postępuje z tym zgłoszeniem w sposób określony w art. 16.
Powyższe przepisy nie są stosowane, jeżeli obecność IGO w środowisku stwierdzą: regionalny dyrektor ochrony środowiska (RDOŚ), dyrektor parku narodowego, dyrektor urzędu morskiego albo Główny Inspektor Rybołówstwa Morskiego na obszarze właściwości każdego z tych organów. Jeśli jest to poza tym obszarem, wówczas informacje o IGO podlegającym szybkiej eliminacji przekazuje się podmiotowi właściwemu do podjęcia działań zaradczych (przepisów powyższych nie stosuje się) zaś do IGO rozprzestrzenionego na szeroką skalę – stosuje się przepisy art. 16 ust. 1-7.